.

THE DAY 7 / DEN SEDMÝ

Saturday trip / Sobotní výšlap

Dnes jsme si mohli konečně přispat. Po pozdní snídani jsme se vydali na procházku do vzdálenějšího parku. Tam jsme chtěli navštívit jednu z místních rozhleden. Nejprve jsme ji hledali dole než nám došlo, že bude nejspíše na jediném kopci v Tampere. Přes velmi deštivé počasí a mírné protesty jsme zdolali schody nahoru a dorazili k rozhledně Pyynikki. Ikdyž bylo zataženo, naskytl se nám krásný rozhled na Tampere a jeho okolí. 

"Kdo měl vědět, že budem chodit na takový tůry? Já myslela, že budem chodit do školy"


Ideapark / Návštěva Ideaparku

Dnes jsme si mohli konečně přispat. Po pozdní snídani jsme se vydali na procházku do vzdáleného parku, kde jsme chtěli navštívit jednu z místních rozhleden. Po návštěvě rozhledny jsme autobusem jeli do jednoho z místních obchodních center - Ideaparku. Po příjezdu jsme se všichni rozeběhli po obchodech, kterých tam nebylo zrovna málo (asi 150). Abychom ale měli energii na cestování po obchoďáku, museli jsme najít něco k jídlu. Naštěstí jsme našli mexickou restauraci s velice přívětivými cenami (což ve Finsku není zrovna zvykem) a výborným menu. Po vyčerpávajících nákupech, se kterými byla spokojena pouze pánská část naší skupiny, jelikož tam prý nebylo nic "pro holky", jsme se vydali zpět do hotelu. Překvapil nás jen řidič autobusu, kterému jsme museli za cestu zpátky do města zaplatit 5 euro, neboť jsme prý byli mimo zónu.

Kuba při vyndávání baget z trouby: "Kde jsou ty kleště?"
"Vem to rukama" 
"Vždyť je to horký jak *****!"


Zpestření večera

Večer nám oživil pán, který si dával jedno pivo za druhým a měl velkou potřebu si s někým povídat. Tak ho nenapadlo nic jiného, než oslovit naši partu a dát se s námi do řeči. Oznámil nám, že má nějakou poruchu a že ho nemáme posílat pryč, že si jen rád povídá. K naší smůle si vybral zrovna čas určený k práci na blogu a co víc - znal českou historii, samotné Česko a dokonce i české osobnosti. Snažili jsme se ho slušně odmítnout, ale namísto ticha začal opakovat české výrazy, jako například: "Brno, Brno, Brno.." nebo "Milos Forman, Milos Forman, Milos Forman...". Co nám ale hrálo do karet, bylo to, že jsme zrovna měli na večeři bagety... ptáte se jak?

- Světlana Lindovská a Kristýna Hlaváčová

Kika: "... a nechcete bagetu?"
Pán: "Ano, ochutám"
Kika: "Konečně bude ticho"

DAILY VIDEO